Age of Conan
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Age of Conan

Age of Conan
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
Πλοήγηση
 Πόρταλ
 Ευρετήριο
 Κατάλογος Μελών
 Προφίλ
 Συχνές Ερωτήσεις
 Αναζήτηση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Οκτώβριος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
RAIDCALL Status

 

 Μετά το patch... τί?

Πήγαινε κάτω 
+2
LOXIAS
Alaska
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Alaska

Alaska


Number of posts : 29
Registration date : 23/07/2008

Μετά το patch... τί? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μετά το patch... τί?   Μετά το patch... τί? Icon_minitimeΣαβ Σεπ 20 2008, 22:34

Καταλαβαίνω πως τώρα, με το pvp xp system, δεν έχετε και πολλή όρε3η για raiding, και γι' αυτό το λόγο δεν πιέζω μέσα στο game να πάμε που8ενά, αλλά ρε παιδιά πώς το βλέπετε; Θα προσπαθήσουμε τίποτα;

Σήμερα πήγα kyllikki's Crypt με τους Celtic Guard και ΔΕΝ ΒΓΑΛΑΜΕ ΟΥΤΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ BOSS!!!!!!

Έχουν αλλάξει όλα, τα tanks τρώνε ΠΟΛΥ ξύλο, οι Healers παίρνουν aggro όλη την ώρα. Αν φοράς slashing resistance gear, τρώς ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ damage απ' ότι αν δεν έχεις καθόλου...

Θέλω να δω τί τρέχει, και αν μπορούμε να ελπίζουμε να πάμε BRC κάποια στιγμή... Στο forum λένε ότι ο vistrix είναι ΟΚ, tankable, και θέλω να δω αν μπορούμε να πάμε. Τί λέτε; Είναι ώρα να ξεσκονίσουμε το pve gear μας και να δοκιμάσουμε όσα, μέχρι πρότινος, είχαμε για πλάκα!

Σκεφτείτε το...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LOXIAS




Number of posts : 29
Age : 50
Τόπος : kastoria
Registration date : 12/03/2008

Μετά το patch... τί? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το patch... τί?   Μετά το patch... τί? Icon_minitimeΔευ Σεπ 22 2008, 17:30

Alaska έγραψε:
Καταλαβαίνω πως τώρα, με το pvp xp system, δεν έχετε και πολλή όρε3η για raiding, και γι' αυτό το λόγο δεν πιέζω μέσα στο game να πάμε που8ενά, αλλά ρε παιδιά πώς το βλέπετε; Θα προσπαθήσουμε τίποτα;

Σήμερα πήγα kyllikki's Crypt με τους Celtic Guard και ΔΕΝ ΒΓΑΛΑΜΕ ΟΥΤΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ BOSS!!!!!!

Έχουν αλλάξει όλα, τα tanks τρώνε ΠΟΛΥ ξύλο, οι Healers παίρνουν aggro όλη την ώρα. Αν φοράς slashing resistance gear, τρώς ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ damage απ' ότι αν δεν έχεις καθόλου...

Θέλω να δω τί τρέχει, και αν μπορούμε να ελπίζουμε να πάμε BRC κάποια στιγμή... Στο forum λένε ότι ο vistrix είναι ΟΚ, tankable, και θέλω να δω αν μπορούμε να πάμε. Τί λέτε; Είναι ώρα να ξεσκονίσουμε το pve gear μας και να δοκιμάσουμε όσα, μέχρι πρότινος, είχαμε για πλάκα!

Σκεφτείτε το...
symfono mazi sou alaska ( 8elooo raid) alla!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
RaWeN

RaWeN


Number of posts : 28
Age : 35
Registration date : 23/09/2008

Μετά το patch... τί? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το patch... τί?   Μετά το patch... τί? Icon_minitimeΤρι Σεπ 23 2008, 09:07

I'm looking forward too!! Smile
But as far as i know by reading forum, things now are getting worse than ever :

As Alaska said, the Champion of the Honourguard now do nasty dmg, almost doubleshot a single guardian. Last night Ionar told me that one of u fellow petitioned to a GM of the problem, and we discovered that because a bug the boss does amazing unexpected unholy dmg instead the normal crush/slash/pierce. We are weak in magic this is something all know well that's why we die fast.

But i think, as Ionar, that if we change aggro fast before we die [using 3 Guards, DT beasts and BIG cures] we may manage to defeat him...

Also, now Vistrix is far more worse than before patch Sad(((((( Now he randomly does the flames immediately after the stun without giving a chance bane users to come for using the bane!!!

Not only, now randomly go for reset in the middle of a fight...in other words totally bugged, unkillable!!! -__________- HOW I HATE THIS DRAGON!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bulvai

Bulvai


Number of posts : 140
Age : 41
Τόπος : Irakleio krhths
Registration date : 31/05/2008

Μετά το patch... τί? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το patch... τί?   Μετά το patch... τί? Icon_minitimeΤρι Σεπ 23 2008, 10:33

Yes its true!
All the raid bosses are unkilable at this state.we can still try BRC tho!
And if we manage to kill kilyki 1st boss and kill kiliky after IF she is not bugged!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Alaska

Alaska


Number of posts : 29
Registration date : 23/07/2008

Μετά το patch... τί? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το patch... τί?   Μετά το patch... τί? Icon_minitimeΣαβ Σεπ 27 2008, 16:37

Παιδιά, αυτή τη βδομάδα πήγαμε μόνο μια φορά Kyllikki. Την προηγούμενη βδομάδα δεν πήγαμε πουθενά. Είναι φανερό πια πως πρέπει να κάνουμε recruit και άλλους, εφόσον έχουμε φτάσει στο σημείο να μην έχουμε αρκετά άτομα για να κάνουμε ούτε 2 raids την εβδομάδα.

Συζητάμε για siege warfare, αλλά δεν νομίζω ότι είμαστε ικανοί να κρατήσουμε keep με τα υπάρχοντα μέλη. Ίσως να φταίει το warhammer, ίσως να φταίει η έλλειψη ενδιαφέροντος για το ίδιο το game, ή η απογοήτευση για το pvp patch. To ζητούμενο δεν είναι να βρούμε τί φταίει και το guild ερημώνει, αλλά πώς θα το αντιμετωπίσουμε.

Ο μόνος προφανής τρόπος είναι να κάνουμε recruit, Έλληνες ή και ξένους, από τις classes που μας λείπουν. Δεν είναι δυνατόν Σάββατο μεσημέρι να είναι 4 80άρηδες μέσα (7 άτομα σύνολο). Έχω βαρε8εί τη ζωή μου χωρίς raids. Παρακαλώ σκεφτείτε το σοβαρά.

Δεν νομίζω ότι το επιχείρημα 'θέλω να κρατήσουμε το ελληνικό κλίμα' ή το άλλο, 'ξεκινήσαμε ως ελληνικό guild και έτσι 8α παραμείνουμε' στέκουν, από τη στιγμή που όλο και περισσότεροι ξενερώνουν εντελώς με το guild και με το game γενικότερα. Εγώ τουλάχιστον, ξενερώνω όταν είμαι μέσα και αναγκάζομαι να κάνω μόνο pvp, επειδή υπάρχει ΕΛΑΧΙΣΤΟ ενδιαφέρον, και πάντα από κάποια standard άτομα, που ναι μεν προσπαθούν, αλλά δεν μπορούν να εξαναγκάσουν τους υπόλοιπους να συμμετέχουν.

Και ούτε νομίζω ότι το επιχείρημα 'το ζητούμενο δεν είναι η ποσότητα, αλλά η ποιότητα των members' στέκει, από τη στιγμή που guild με 4 active 80αρηδες Σάββατο μεσημέρι, δεν πα' να 'ναι ΑΑΑ ποιότητας, δεν μπορεί να πάει που8ενά.

Σκεφτείτε ρεαλιστικά κατά πόσο διατρέχουμε τον κίνδυνο να καταντήσουμε ένα ερημωμένο guild, και το ξανασυζητάμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LOXIAS




Number of posts : 29
Age : 50
Τόπος : kastoria
Registration date : 12/03/2008

Μετά το patch... τί? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το patch... τί?   Μετά το patch... τί? Icon_minitimeΣαβ Σεπ 27 2008, 17:59

Alaska έγραψε:
Παιδιά, αυτή τη βδομάδα πήγαμε μόνο μια φορά Kyllikki. Την προηγούμενη βδομάδα δεν πήγαμε πουθενά. Είναι φανερό πια πως πρέπει να κάνουμε recruit και άλλους, εφόσον έχουμε φτάσει στο σημείο να μην έχουμε αρκετά άτομα για να κάνουμε ούτε 2 raids την εβδομάδα.

Συζητάμε για siege warfare, αλλά δεν νομίζω ότι είμαστε ικανοί να κρατήσουμε keep με τα υπάρχοντα μέλη. Ίσως να φταίει το warhammer, ίσως να φταίει η έλλειψη ενδιαφέροντος για το ίδιο το game, ή η απογοήτευση για το pvp patch. To ζητούμενο δεν είναι να βρούμε τί φταίει και το guild ερημώνει, αλλά πώς θα το αντιμετωπίσουμε.

Ο μόνος προφανής τρόπος είναι να κάνουμε recruit, Έλληνες ή και ξένους, από τις classes που μας λείπουν. Δεν είναι δυνατόν Σάββατο μεσημέρι να είναι 4 80άρηδες μέσα (7 άτομα σύνολο). Έχω βαρε8εί τη ζωή μου χωρίς raids. Παρακαλώ σκεφτείτε το σοβαρά.

Δεν νομίζω ότι το επιχείρημα 'θέλω να κρατήσουμε το ελληνικό κλίμα' ή το άλλο, 'ξεκινήσαμε ως ελληνικό guild και έτσι 8α παραμείνουμε' στέκουν, από τη στιγμή που όλο και περισσότεροι ξενερώνουν εντελώς με το guild και με το game γενικότερα. Εγώ τουλάχιστον, ξενερώνω όταν είμαι μέσα και αναγκάζομαι να κάνω μόνο pvp, επειδή υπάρχει ΕΛΑΧΙΣΤΟ ενδιαφέρον, και πάντα από κάποια standard άτομα, που ναι μεν προσπαθούν, αλλά δεν μπορούν να εξαναγκάσουν τους υπόλοιπους να συμμετέχουν.

Και ούτε νομίζω ότι το επιχείρημα 'το ζητούμενο δεν είναι η ποσότητα, αλλά η ποιότητα των members' στέκει, από τη στιγμή που guild με 4 active 80αρηδες Σάββατο μεσημέρι, δεν πα' να 'ναι ΑΑΑ ποιότητας, δεν μπορεί να πάει που8ενά.

Σκεφτείτε ρεαλιστικά κατά πόσο διατρέχουμε τον κίνδυνο να καταντήσουμε ένα ερημωμένο guild, και το ξανασυζητάμε.
ALLASKA SYMFONO MAZI SOU XRIAZOMASTE KOSMOOO ALOSTE TIS EXO PI TIS APOPSIS MOU SE AYTO TO 8EMAA MPENOUME KAI DEN EXOUME TI NA KANOUMEE ....KOSMOS KSENOI H ELLINES == RAID--PVP --KASTRA KAI GENIKA POIKILIA STO GAME---PAIDIA EXEI DIKIO H ALASKA PLIZ KSANASKEFTITE KAI AN GINETE ANA8EORISTE TIN APOPSI OXI KSENEI STO GILD... SABATOKYRIAKO KAI EIMASTE 10 ATOMA MESA ...EYXARISTO
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
RaWeN

RaWeN


Number of posts : 28
Age : 35
Registration date : 23/09/2008

Μετά το patch... τί? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το patch... τί?   Μετά το patch... τί? Icon_minitimeΚυρ Σεπ 28 2008, 08:25

Alaska έγραψε:
Παιδιά, αυτή τη βδομάδα πήγαμε μόνο μια φορά Kyllikki. Την προηγούμενη βδομάδα δεν πήγαμε πουθενά. Είναι φανερό πια πως πρέπει να κάνουμε recruit και άλλους, εφόσον έχουμε φτάσει στο σημείο να μην έχουμε αρκετά άτομα για να κάνουμε ούτε 2 raids την εβδομάδα.

Συζητάμε για siege warfare, αλλά δεν νομίζω ότι είμαστε ικανοί να κρατήσουμε keep με τα υπάρχοντα μέλη. Ίσως να φταίει το warhammer, ίσως να φταίει η έλλειψη ενδιαφέροντος για το ίδιο το game, ή η απογοήτευση για το pvp patch. To ζητούμενο δεν είναι να βρούμε τί φταίει και το guild ερημώνει, αλλά πώς θα το αντιμετωπίσουμε.

Ο μόνος προφανής τρόπος είναι να κάνουμε recruit, Έλληνες ή και ξένους, από τις classes που μας λείπουν. Δεν είναι δυνατόν Σάββατο μεσημέρι να είναι 4 80άρηδες μέσα (7 άτομα σύνολο). Έχω βαρε8εί τη ζωή μου χωρίς raids. Παρακαλώ σκεφτείτε το σοβαρά.

Δεν νομίζω ότι το επιχείρημα 'θέλω να κρατήσουμε το ελληνικό κλίμα' ή το άλλο, 'ξεκινήσαμε ως ελληνικό guild και έτσι 8α παραμείνουμε' στέκουν, από τη στιγμή που όλο και περισσότεροι ξενερώνουν εντελώς με το guild και με το game γενικότερα. Εγώ τουλάχιστον, ξενερώνω όταν είμαι μέσα και αναγκάζομαι να κάνω μόνο pvp, επειδή υπάρχει ΕΛΑΧΙΣΤΟ ενδιαφέρον, και πάντα από κάποια standard άτομα, που ναι μεν προσπαθούν, αλλά δεν μπορούν να εξαναγκάσουν τους υπόλοιπους να συμμετέχουν.

Και ούτε νομίζω ότι το επιχείρημα 'το ζητούμενο δεν είναι η ποσότητα, αλλά η ποιότητα των members' στέκει, από τη στιγμή που guild με 4 active 80αρηδες Σάββατο μεσημέρι, δεν πα' να 'ναι ΑΑΑ ποιότητας, δεν μπορεί να πάει που8ενά.

Σκεφτείτε ρεαλιστικά κατά πόσο διατρέχουμε τον κίνδυνο να καταντήσουμε ένα ερημωμένο guild, και το ξανασυζητάμε.


If we can organize well, we may even split up in two 24 ppl groups but doing the same location. Ex. Ionar, Loxias MT 1st° group. Vincent,Deantharian MT 2nd° group. We just need the ppl for the 2nd group. In every case i'm on for everything! Just tell me on vent or in game! Please make me having fun with this game!! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bulvai

Bulvai


Number of posts : 140
Age : 41
Τόπος : Irakleio krhths
Registration date : 31/05/2008

Μετά το patch... τί? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το patch... τί?   Μετά το patch... τί? Icon_minitimeΚυρ Σεπ 28 2008, 10:25

haha yes!! Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Panos

Panos


Number of posts : 159
Age : 49
Τόπος : ΑΘΗΝΑ - ΙΛΙΣΙΑ
Registration date : 23/04/2008

Μετά το patch... τί? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το patch... τί?   Μετά το patch... τί? Icon_minitimeΔευ Σεπ 29 2008, 07:49

Alaska έγραψε:
Παιδιά, αυτή τη βδομάδα πήγαμε μόνο μια φορά Kyllikki. Την προηγούμενη βδομάδα δεν πήγαμε πουθενά. Είναι φανερό πια πως πρέπει να κάνουμε recruit και άλλους, εφόσον έχουμε φτάσει στο σημείο να μην έχουμε αρκετά άτομα για να κάνουμε ούτε 2 raids την εβδομάδα.

Συζητάμε για siege warfare, αλλά δεν νομίζω ότι είμαστε ικανοί να κρατήσουμε keep με τα υπάρχοντα μέλη. Ίσως να φταίει το warhammer, ίσως να φταίει η έλλειψη ενδιαφέροντος για το ίδιο το game, ή η απογοήτευση για το pvp patch. To ζητούμενο δεν είναι να βρούμε τί φταίει και το guild ερημώνει, αλλά πώς θα το αντιμετωπίσουμε.

Ο μόνος προφανής τρόπος είναι να κάνουμε recruit, Έλληνες ή και ξένους, από τις classes που μας λείπουν. Δεν είναι δυνατόν Σάββατο μεσημέρι να είναι 4 80άρηδες μέσα (7 άτομα σύνολο). Έχω βαρε8εί τη ζωή μου χωρίς raids. Παρακαλώ σκεφτείτε το σοβαρά.

Δεν νομίζω ότι το επιχείρημα 'θέλω να κρατήσουμε το ελληνικό κλίμα' ή το άλλο, 'ξεκινήσαμε ως ελληνικό guild και έτσι 8α παραμείνουμε' στέκουν, από τη στιγμή που όλο και περισσότεροι ξενερώνουν εντελώς με το guild και με το game γενικότερα. Εγώ τουλάχιστον, ξενερώνω όταν είμαι μέσα και αναγκάζομαι να κάνω μόνο pvp, επειδή υπάρχει ΕΛΑΧΙΣΤΟ ενδιαφέρον, και πάντα από κάποια standard άτομα, που ναι μεν προσπαθούν, αλλά δεν μπορούν να εξαναγκάσουν τους υπόλοιπους να συμμετέχουν.

Και ούτε νομίζω ότι το επιχείρημα 'το ζητούμενο δεν είναι η ποσότητα, αλλά η ποιότητα των members' στέκει, από τη στιγμή που guild με 4 active 80αρηδες Σάββατο μεσημέρι, δεν πα' να 'ναι ΑΑΑ ποιότητας, δεν μπορεί να πάει που8ενά.

Σκεφτείτε ρεαλιστικά κατά πόσο διατρέχουμε τον κίνδυνο να καταντήσουμε ένα ερημωμένο guild, και το ξανασυζητάμε.

Συμφωνώ και εγώ. Το warhammer έχει πάρει πού κόσμο. Αρκετοί παίζουν και τα δύο αλλά είναι σίγουρο ότι θα αφιερώνουν χρόνο στο νέο παιχνίδι. Αν θέλουμε να παίζουμε και να παιρνάμε καλά πιστεύω ότι μόνο το PVP δεν φτάνει, χρειαζόμαστε και το PVE. Μέχρι τώρα ήμουν ουδέτερος στο να μπουν ξένοι στο guild, αλλά πλέον ψηφίζω υπέρ με τα χίλια γιατί στο τέλος δεν θα κάνουμε τίποτα και θα το παρατήσουμε και εμείς. Οι Thirst εφύγαν ομαδικά για War, οι CLAN έχουν πολλές απώλειες για τον ίδιο λόγο ας κάνουμε τη διαφορά και ας μεγαλώσουμε. Ας ξεκινήσουμε με τα παιδιά που έχουμε καλές σχέσεις και προχωράμε προσεκτικά.

Θα ήθελα να παρακαλέσω όσους διαβάσουν αυτό το post και έχουν ξεκινήσει War ας μας το πούνε έτσι ώστε να μπορέσουμε να δούμε την πραγματική μας δύναμη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anxisfanis
Administrator



Number of posts : 35
Age : 48
Registration date : 16/06/2008

Μετά το patch... τί? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το patch... τί?   Μετά το patch... τί? Icon_minitimeΔευ Σεπ 29 2008, 15:20

war
anxisfanis (shadowarriror) - cashmere - sineater - bladerunner - moros
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μετά το patch... τί?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Age of Conan :: Age of Conan :: DUNGEONS & RAIDS-
Μετάβαση σε: